GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 • Tüm Kategoriler

   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING SC-1200 Z490 DDR4 4600(OC) M2 ATX Intel Anakart

   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING SC-1200 Z490 DDR4 4600(OC) M2 ATX Intel Anakart
   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING SC-1200 Z490 DDR4 4600(OC) M2 ATX Intel Anakart
   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING SC-1200 Z490 DDR4 4600(OC) M2 ATX Intel Anakart
   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING SC-1200 Z490 DDR4 4600(OC) M2 ATX Intel Anakart
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

   Asus ROG STRIX Z490-F GAMING Sc-1200 Z490 DDR4 4600(OC) M2 ATX Intel Anakart

    

   10.Nesil Intel® Core™ masaüstü işlemciler için LGA 1200 soket

   İyileştirilmiş Güç Çözümü: 12+2 güç aşamasına sahip ProCool II güç bağlantıları, yüksek kaliteli alaşım bobinler ve dayanıklı kapasitörler sayesinde çok çekirdekli işlemcilere destek

   Optimize Edilmiş Termal Tasarım: U biçimli ısı borusu ile MOS soğutma bloğu, genişletilmiş VRM soğutma bloğu, yerleşik çift M.2 soğutma bloğu, daha iyi soğutma için birlikte gelen fan yuvası.

   Yüksek Performanslı Ağ Bağlantısı: M.2 soket ile E-key ve Intel® 2.5 Gb Ethernet ile ASUS LANGuard.

   Oyun için En Kapsamlı Bağlantılar: HDMI 1.4 ve DisplayPort 1.4 çıkışı desteği, çift M.2, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Type-C® bağlantıları.

   Akıllı Kontrol: Oyuncu sisteminizi daha kolay yapılandırmanıza yardımcı olan AI Hız Aşırtma, AI Soğutma ve AI Ağ Bağlantısı teknolojilerini içeren ASUS'a özel araçlar.

   Kurulum Dostu Tasarım: Önceden Monteli Giriş/Çıkış kalkanı, BIOS Flashback, Q-LED ve FlexKey.

   Rakipsiz Kişiselleştirme: ASUS'a özel Aura Sync RGB aydınlatma, RGB başlık ve Gen 2 adreslenebilir başlıklar.

   Oyunlar için Endüstri Lideri Ses: SupremeFX S1220A, DTS® Sound Unbound ve Sonic Studio III ile sizi aksiyonun içine çekecek yüksek kaliteli ses deneyimi.

   GÜÇ DAĞITIMI İYİLEŞTİRMELERİ

   Dijital güç kontrolü ve bir dizi güç aşamasıyla Strix Z490-F Gaming, en yeni Intel işlemcileri kontrol edecek güce sahip.

   1

   ProCool II soket, PSU güç hatlarıyla temas için sıkı kurallara uyularak üretildi. Soketlerdeki metal koruma daha gelişmiş bir ısı dağıtımı sağlıyor. Bağlantının düşük öz direnci, sıcak noktalar oluşmasını engelleyerek güvenilirliği artırıyor.

   2

   ROG Strix Z490-F Gaming, yüksek ve düşük taraftaki MOSFET'leri ve sürücüleri tek bir pakette birleştirmek için 12+2 DrMOS güç aşaması kullanarak en yeni Intel işlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sağlar.

   3

   Yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde geliştirilen üst düzey bobinler ve dayanıklı kapasitörler, sektör standartlarından %110'a kadar daha fazla performans sağlar.

   YENİLİKÇİ SOĞUTMA

   1

   MOS soğutma bloğu ve U biçimli ısı borusu

   U biçimindeki tasarım, VRM'den geniş MOS soğutma bloğuna hızlı ve eşit ısı dağıtımı sağlayarak daha yüksek performans ve güç direnci sunuyor. Ayrıca, MOS soğutma bloğu MOSFET'ler ve bobinler için geniş bir temas alanı sağlıyor.

   2

   Termal Dolgu

   Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısının soğutma bloğuna iletilmesine yardımcı olur.

   3

   Genişletilmiş VRM soğutma bloğu

   Isı borusunun ucundaki geniş soğutma bloğu, termal kütleyi artırarak yüksek voltaj sebebiyle ortaya çıkan ek ısıyı uzaklaştırır ve sıcaklıkları yaklaşık 5 derece düşürür.

   4

   Çift M.2 soğutma bloğu

   M.2 soğutma blokları, M.2 SSD'yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlar.

   DAHA SERİN TASARIM

   ROG Strix Z490 serisi; Fan Xpert 4 veya UEFI BIOS üzerinden yapılan, bugüne kadarki en kapsamlı soğutma seçeneklerine sahiptir.

   Birden fazla sıcaklık kaynağı

   Her başlık, iş yükü tabanlı soğutma için kullanıcı tarafından yapılandırılabilen üç adet termal sensörü izlemek ve bunlara tepki vermek üzere ayarlanabilir. Tüm ayarlar Fan Xpert 4 veya UEFI tarafından kolayca yönetilebilir.

   4-pin PWM/DC Fan Başlığı

   Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

   AIO Pompa Fanı Başlığı

   Bağımsız su soğutma kurulumlarına özel olarak ayrılmış PWM/DC başlığı.

   Su Pompası Başlığı

   Yüksek performanslı PWM veya DC su pompalarına 3A'in üzerinde akım sağlayan özel başlık.

   AKILLI KONTROL

   ROG mühendislerimiz sisteminizin en uygun koşullarda çalışması için akıllı yazılım çözümleri geliştirdi ve bunları sıkı testlerden geçirdi.

   AI Hız Aşırtma

   Hız aşırtma ayarları yapmak şimdi eskisinden de hızlı ve akıllı. AI Hız aşırtma özelliği, işlemciyi ve soğutma sistemini algılayarak her bilgisayar için en uygun yapılandırmayı belirliyor.

   AI Soğutma

   AI Soğutma anakarta bağlı fanları otomatik olarak yönetiyor ve denetliyor. Bu sayede sistemin iş yüküne ve sıcaklığına göre en verimli ayarları yapıyor.

   AI Ağ Bağlantısı

   GameFirst VI ağ bant genişliğini düzenleyerek internet üzerinden akıcı oyun deneyimi için paraziti ve gecikmeleri etkili bir şekilde azaltıyor.

   Çift PCIe 3.0 M.2

   İki adet M.2 yuvasından biri SATA hem de PCIe 3.0 x4 moduna destek verirken, diğer yuva da NVMe için PCIe 3.0 x4 desteği sunuyor. Bu iki yuvayla en hızlı ve en esnek M.2 arayüzü elde ediliyor.

   YENİ NESİL BAĞLANTILAR

   M.2 Soket ile E Key

   Intel® Kablosuz AC/AX teknolojisi ile entegre olan M.2, daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir WiFi ve Bluetooth® 5.1 çözümü oluşturmak için CNVi / PCIe / USB modunu destekler.*
   *Bluetooth 5.1, Windows 10 build 19041 veya sonraki sürümlerinde hazır olacaktır.

   Intel 2.5G Ethernet

   Yerleşik 2.5G Ethernet özelliği kablosuz bağlantınızı güçlendirerek standart Ethernet bağlantılarına kıyasla 2,5 kat artış sağlıyor, daha hızlı veri aktarımını, daha akıcı ve gecikmesiz oyun deneyimini ve yüksek çözünürlüklü video yayınını mümkün kılıyor.

   Sonic Studio III

   Sonic Studio, VR başlıkları için HRFT (kafayla ilgili aktarım işlevi*) tabanlı sanal çevresel ses desteği sunuyor. Bu sayede sizi aksiyonun içine daha da fazla çeken sürükleyici bir ses deneyimi meydana geliyor. Kullanımı kolay Sonic Studio arayüzü ayrıca geniş EQ seçenekleri ve tek tıkla yapılan ön ayarlar sunarak kişisel tercihlerinize veya başlığınızın özelliklerine uygun ses ayarları yapmanızı sağlıyor.

   Sonic Studio Link

   Yeni Sonic Studio Link şimdi tüm ses cihazlarınızda Sonic Studio efektlerini kullanma olanağı sunuyor. Sonic Studio Link düğmesine basın ve tüm ses oynatma cihazlarında efektlerin tadını çıkarın.

   Sonic Studio Virtual Mixer

   Yayıncıların farklı uygulamalardaki ses giriş ve çıkışlarını birleştirmesine olanak veren bir sanal ses cihazı. Bu sanal cihaz sayesinde yayın yazılımı içinde sesinizi ve oyun içi sesleri bir araya getirebiliyorsunuz. Çeşitli ayar ve takip araçları ise daha üstün dijital kontrol sunuyor.

   *Kafayla ilgili aktarım işlevi, bir kafa modeli aracılığıyla kaydedilen ses verisinden elde edilmiş bir ses algoritmasıdır. Kafa modelinin çevresindeki küre şeklindeki bir alandan test tonları çalınır ve farklı yönlerden gelen seslerdeki küçük değişiklikler tespit edilir. Sonuçlar bir algoritma içinde toplanır ve bu algoritma Sonic Studio'nun gerçeğe yakın sanal çevresel ses oluşturması için kullanılır.

   Kesinlikle ROG Strix

   ROG Strix Z490-F Gaming, ROG ailesinin en karakteristik özelliklerini taşıyor. Ayna görünümlü paslanmaz çelik kaplama, giriş çıkış korumasının üzerindeki çapraz hatlar ve fütüristik siber metinler tasarımı tamamlıyor.

   KURULUM DOSTU

   Önceden Monteli Giriş/Çıkış kalkanı

   ROG'nin patentli şık mat siyah kaplama giriş çıkış kalkanı, anakart kurulumunu kolaylaştırmak için önceden monte ediliyor.

   Q-LED

   Yerleşik 4 adet LED, güç durumunun yanı sıra, işlemci, bellek, grafik kartı ya da boot cihazıyla ilgili problemleri göstererek, hız şekilde sorunu teşhis etmenizi sağlar.

   FlexKey

   Ön panel başlığı, kasanızın önündeki reset düğmesinin işlevini değiştirmenizi sağlıyor. Bu tuşa, Aura aydınlatma ayarlarını, DirectKey özelliğini ve sistemi yeniden başlatma işlevini atayabiliyorsunuz.

   BIOS Flashback™

   BIOS Flashback™, (UEFI) BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS Flashback girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.

    

    

   • İşlemci

    Intel® Soket 1200 10.Nesil Intel® Core, Pentium® Gold ve Celeron® İşlemci
    Intel® 14 nm CPU'ları Destekler
    Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ve Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği**
    *Desteklenen İşlemci listesi için www.asus.com/tr 'yi ziyaret ediniz.
    **Intel® Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği İşlemci türüne bağlıdır.

   • Yonga Seti

    Intel® Z490

   • Bellek

    4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 4600(O.C)/4500(O.C)/4400(O.C)/4266(O.C.)/4133(O.C.)/4000(O.C.)/3866(O.C.)/3733(O.C.)/3600(O.C.)/3466(O.C.)/3333(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666/2400/2133 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek
    Çift Kanal Bellek Mimarisi
    Intel® Extreme Memory Profile (XMP) Destekler
    OptiMem II
    * 10.Nesil Intel® Core™i9/i7 İşlemcileri 2933/2800/2666/2400/2133 destekler, Bellek QVL (Nitelikli Satıcı Listeleri) için www.asus.com.tr adresini ziyaret edin.

   • Grafik

    Tümleşik Ekran İşlemcisi
    1 x DisplayPort 1.4 *
    1 x HDMI 1.4b
    *Grafik özellikleri İşlemci türüne göre değişkenlik gösterebilir.
    **DisplayPort 1.4 ile maks. çözünürlük desteği: 4096 x 2304 @60Hz. Güncellemeler için lütfen www.intel.com adresini ziyaret edin.

   • Çoklu GPU Desteği

    NVIDIA® 2-Yönlü SLI™ Teknolojisini destekler
    AMD 3-Yönlü CrossFireX™ Teknolojisini Destekler

   • Genişleme Yuvaları

    Intel® 10.Nesil İşlemciler
    2 x PCIe 3.0 x16 (x16 veya çiftli x8)
    Intel® Z490 Yonga Seti
    1 x PCIe 3.0 x16 (maks x4 modu)
    3 x PCIe 3.0 x1

   • Depolama

    Toplamda2 x M.2 yuvası ve 6 x SATA 6Gb/s yuvası destekler
    Intel® Z490 Yonga Seti :
    1 x M.2_1 socket 3, M Key ile Tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu)
    1 x M.2_2 socket 3, M Key ile tip 2242/2260/2280/22110 depolama aygıtı desteği (PCIE 3.0 x 4 modu)
    6 x SATA 6Gb/s port(lar)
    Intel® Optane™ Bellek Hazır
    Raid Desteği 0, 1, 5, 10

   • LAN

    Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet
    ASUS LANGuard

   • Kablosuz Veri Ağı

    Sadece M.2 yuvası (Key E) (CNVI arayüzü desteği)*

   • Ses

    ROG SupremeFX 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i S1220A
    - Çift OP Amplifikatörler
    - Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi
    - Destekler : Jack-detection, Çoklu-Yayın, Ön Panel Jakı Görevlendirme
    Ses Özelliği :
    - SupremeFX Shielding™ Teknolojisi
    - Altın kaplama jaklar
    - Arka panelde Optik S/PDIF giriş(leri)
    - Ses Koruma: Hassas analog / dijital ayırma ve büyük ölçüde azaltılmış çok taraflı parazit sağlar
    - Premium Japon ses kapasitörleri: Olağanüstü netlik ve sadakat ile sıcak, doğal ve sürükleyici ses sağlar
    - Ses Koruma: Etkili koruma, en iyi kaliteyi sağlamak için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur.
    - Yüksek Kalite 120 dB SNR stereo oynatma çıkış ve 113 dB SNR kayıt giriş
    - 32-Bit/192kHz oynatmaya kadar destekler *
    * HDA bant genişliğindeki sınırlamalardan dolayı, 32-Bit/192kHz frekansında 8 Kanal Ses desteklenmez.

   • USB Portları

    Arka USB Yuvaları ( Toplam 8 )
    4 x USB 3.2 Gen 2 port(s)(3 x Tip A +1 x Tip C)
    2 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(2 x Tip A)
    2 x USB 2.0 port(s)
    Ön USB Yuvaları ( Toplam 7 )
    1 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(1 x USB Tip CTM)
    2 x USB 3.2 Gen 1 port(s)(2 x Tip A)
    2 x USB 2.0 port(s)

   • Overclock Özellikleri
   • ASUS´a Özel Özellikler

    ASUS'a Özgü Özellikler :
    - Önceden Monteli Giriş/Çıkış Koruması
    AURA :
    - Aura RGB Şerit Girişleri
    - Adreslenebilir Gen 2 Başlık
    ASUS EZ DIY :
    - ASUS USB BIOS Geri Yükleme
    ASUS Q-Design :
    - ASUS Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED)
    - ASUS Q-Slot
    - ASUS Q-DIMM
    Kolay Kurulum Dostu Tasarım
    - ProCool II
    - SafeSlot

   • Software Features

    ROG Exclusive Software
    - RAMCache III
    - ROG CPU-Z
    - GameFirst VI
    - Sonic Studio III + Sonic Studio Virtual Mixer
    - Sonic Radar III
    - DTS® Sound Unbound
    - Overwolf
    - Anti-virus software
    ASUS Exclusive Software
    Armoury Crate
    - Aura Creator
    - Aura Sync
    AI Suite 3
    -5-way Optimization with AI Overclocking.
    TPU
    EPU
    Digi+ VRM
    Fan Xpert 4
    Turbo app
    -EZ update
    WinRAR
    UEFI BIOS
    AI Overclocking Guide
    ASUS EZ DIY
    - ASUS CrashFree BIOS 3
    - ASUS EZ Flash 3
    - ASUS UEFI BIOS EZ Mode
    FlexKey

   • Arka Giriş/Çıkış Portları

    1 x Intel® I225-V 2.5Gb Ethernet
    1 x DisplayPort
    1 x HDMI
    1 x Optik S/PDIF çıkışı
    1 x USB BIOS Geri yükleme Düğmesi
    4 x USB 3.2 Gen 2 (3 x Tip A+1 x USB Tip CTM)
    2 x USB 3.2 Gen 1
    2 x USB 2.0
    5 x Altın kaplama ses jakları

   • Dahili Giriş/Çıkış Portları

    2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler
    1 x COM port(ları) bağlantısı(ları)
    6 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları)
    1 x AAFP konektör
    1 x CPU Fan bağlantısı(ları)
    2 x Aura RGB Şerit Başlıkları
    1 x CPU OPT Fan bağlantısı(ları)
    2 x Kasa Fan bağlantısı(ları)
    1 x Thunderbolt başlığı(ları)
    1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları)
    1 x M.2 Soket 1 with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & PCIE mode)
    1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları)
    1 x M.2 Soket 2 with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (PCIE 3.0 x 4 mode)
    1 x 4-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları)
    2 x Addressable RGB header
    1 x Sistem panel(leri) (Chassis intrusion header is inbuilt)
    1 x USB 3.2 Gen2 connector support additional 1 USB ports(20-pin, Type-C)
    1 x USB 3.2 Gen 1(up to 5Gbps) connector(s) support(s) additional 2 USB 3.2 Gen 1 port(s)
    1 x AIO_PUMP konektörü
    1 x Termal sensör bağlantısı(ları)
    1 x W_PUMP+ konektörü
    1 x M.2 with E key for Wi-Fi module
    1 x Clear CMOS anahtarı(ları)
    1 x CPU_OV jumperı
    1 x M.2 Fan Girişi
    1 x VRM_HS_FAN Başlığı

   • Aksesuarlar

    Kullanıcı kılavuzu
    4 x SATA 6Gb/s kablosu(ları)
    1 x kablo tutucu paketi(leri)
    1 x M.2 Vida Paketi
    1 x Destek DVD
    1 x ROG Strix çıkartmaları
    1 x RGB şeritler için Uzatma Kablosu (80 cm)
    1 x Adreslenebilir LED için uzatma kablosu
    1 x Termistör kablo(ları)
    1 x ROG Teşekkür Kartı
    1 x 2si1 arada Kauçuk Ped
    1 x Taşınabilir Wi-Fi anteni
    1 x M.2 SSD vida paketi(leri)
    1 x M.2 Key E vida paketi(leri)
    1 ROG Anahtarlık

   • BIOS

    192 (128+64) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS

   • Yönetilebilirlik

    WOL by PME, PXE

   • İşletim Sistemi

    Windows® 10 64-bit

   • Form Faktörü

    ATX Form Faktör
    12 inç x 9.6 inç ( 30.5 cm x 24.4 cm )

   • Not

    *When M.2_1 is operating in SATA device, SATA6G_2 will be disabled.
    ** M.2_2 shares bandwidth with SATA6G_56. When M.2_2 is populated SATA6G_56 will be disabled.

    
   Diğer Özellikler
   Stok KoduROG STRIX Z490-F GAMING
   MarkaASUS
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   4718017674300
   GENAY BİLGİSAYAR HESABIM MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM
   Üye Ol Site Kullanım Şartları Fidanlık Mahallesi Ataç-1 Sokak 20/5 Kızılay
   Üye Girişi Ön Bilgilendirme Formu Çankaya/ANKARA
   Üyelik Bilgilerim Üyelik Sözleşmesi +90 850 241 82 56
   Siparişlerim Mesafeli Satış Sözleşmesi 0533 068 54 30 - 533 068 54 28
   Kıyaslama Lİstem Gizlilik Ve Güvenlik Politikası info@genaybilgisayar.com
   GENAY BİLGİYSAR REKLAM GÜVENLİK SİSTEMLERİ Alışveriş Listem İptal Ve İade Koşulları
   TURZ.İNŞ.GID.SANAY. TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Puanlarım Garanti Şartları
   Hakkımızda Stok Alarm Listem Ödeme Ve Teslimat
   Banka Hesap Numaraları Bildirimlerim Kişisel Verilerin Korunması
        

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.