Alışveriş Sepetim
  33,4
  37,5

  Müşteri Hizmetleri

  Sipariş Takip ve Kargo

  Sipariş Durumu ve Detayı

  Sipariş durumunuzu ve detaylarını "Benim Sayfam" menüsü altındaki "Siparişlerim" seçeneğinden takip edebilirsiniz.

  Sipariş Durumları

  Onay Bekliyor : Sipariş vermiş olduğunuz ürünün stok kontrolü yapılıp; kredi kartı ile verdiğiniz siparişlerde güvenlik onayı, banka havalesi/eft ile verdiğiniz siparişlerde ödemenin yapılması sürecidir.

  Onaylandı: Stok kontrolünün yapılıp, ödeme onayının alındığı durumda siparişiniz onaylanır.

  Sipariş Hazırlanıyor: Siparişinizin faturalandırılıp, paketlenip kargoya verilmeye hazır hale geldiğinin bildirimidir.

  Kargoya Verildi: Siparişinizin kargo firmasına teslim edildiğini belirtir. Kargo takip numarası e-mail adresinize otomatikman 1 iş günü sonra sabah saatlerinde gelecektir. Ya da 1 iş günü sonra sipariş detayınızdan kargo takip numaranıza ulaşabilirsiniz.

  Teslim Edildi: Siparişinizin size veya belirttiğiniz adrese teslim edildiğini belirtir.

  İptal Edildi: Siparişinizin stok sorunu, eksik bilgi, kredi kartı provizyon sorunu, güvenlik nedeniyle veya sizin isteğinizle iptal edildiğini belirtir.

  Siparişinizi teslim alırken dikkat etmeniz gereken hususlar

  Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

  www.genaybilgisayar.com satışını yapmakta olduğu tüm ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Firmamızdan hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur.

  Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?

  Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve kutuda herhangi bir hasar olması durumunda teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz, Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir.

  Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun ezik, yırtık veya darbeli olduğunu fark ettik ne yapmalıyız?

  Kargo firmasının görevi www.genaybilgisayar.com’dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında; kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

  Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?
   
  Kargoyla teslimi yapılan tüm siparişlerin teslimatı faturaya göre yapılmaktadır. Bazı durumlarda siz değerli müşterilerimize ürünleri bir an önce ulaştımak amacıyla doğrudan anlaşmalı disbiritörlerden kargolanması durumlarında ürün faturası 2 nusha olarak Genay Bilgisayar tarafından gönderilmektedir. Bu gibi durumlarda ürün irsaliye ile teslim edilmekte ve ürün ve faturanın farklı günlerde gelmesi muhtemeldir. Faturanız yada irsaliyeniz, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içerisinde 2 nüsha olarak size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura veya irsaliye size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. Eğer faturanız, siparişinizle birlikte teslim edilmezse lütfen bize bildiriniz. Faturanızın bir kopyası aslı gibidir kaşeli olarak tarafımızdan size tekrar yollanacaktır.

  PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.